Образцовая школа - журнал для педагогов

Публикация педагогов в СМИ

OVERVIEW

The web page obrazshkola.ru currently has an average traffic ranking of zero (the smaller the higher page views). We have inspected zero pages inside the site obrazshkola.ru and found two websites associating themselves with obrazshkola.ru.

OBRAZSHKOLA.RU TRAFFIC

The web page obrazshkola.ru has seen diverging quantities of traffic until the end of the year.
Traffic for obrazshkola.ru

Traffic ranking (by month) for obrazshkola.ru

Traffic ranking by day of the week for obrazshkola.ru

Конкурсы для учителей и школьников Академия Педагогики

Инновационные методики и технологии в обучении. Педтехнологии в повышении качества образования. Педагогические технологии и образовательные компетенции. Активное обучение в рамках ФГОС.

WHAT DOES OBRAZSHKOLA.RU LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of obrazshkola.ru Mobile Screenshot of obrazshkola.ru Tablet Screenshot of obrazshkola.ru

OBRAZSHKOLA.RU SERVER

Our parsers detected that a single page on obrazshkola.ru took two thousand nine hundred and twenty-two milliseconds to download. Our parsers could not find a SSL certificate, so therefore our crawlers consider this site not secure.
91.106.207.19

We caught that this website is utilizing the nginx/1.9.2 operating system.

Образцовая школа - журнал для педагогов

Публикация педагогов в СМИ

PARSED CONTENT

The web page obrazshkola.ru states the following, "Конкурсы для учителей и детей, публикация в СМИ." We saw that the website also said " Как принять участие в конкурсе." It also said " Как подготовить работу на конкурс Олимп. Свидетельство о регистрации СМИ Эл ФС77-56380. Как принять участие в конкурсе. Как подготовить работу на конкурс Олимп успеха. Свидетельство о публикации в СМИ. Свидетельство о публикации в СМИ. Журнал Образцовая школа является зарегистрированным средством массовой информации СМИ." The header had конференции для школьников as the highest ranking optimized keyword. This keyword is followed by конференции для педагогов and публикация в СМИ which isn't as urgent as конференции для школьников.

SEEK SUBSEQUENT WEBSITES

o b r a z y

Środa, 22 sierpnia 2007. Niedziela, 15 lipca 2007. Sobota, 14 lipca 2007. Piątek, 13 lipca 2007.

My Life with Pipidinko

Saturday, March 15, 2014. Weve done so many activities around this cardboard theater this time! Its been actually a few days of various types of playing. Weve done art, reading, role play, play do. We visited a Reptilia Zoo at the Upper Canada Mall today. Kids couldnt get enough of all the lizards, frogs and snakes.

Respekt Despekt

Policie nemá zvážené konopí, ale vykazuje nadlimit THC a jako marihuanu označuje celou rostlinu konopí včetně kořene, pokud jste to stihli do novely vládního nařízení č. 1 konopím celou rostlinu včetně kořene, nařízení vlády č. Cannabis is The Cure, z.

Edukativní konopná klinika Sanitas Animae

Fotografie ze slavnostního zahájení Edukativní konopné kliniky Sanitas Animae dne 11. Estný člen Společenství podpory Olomoucké nadace filantropů a mecenášů. MUDr Aleš Skřivánek, PhD. Dušan Dvořák, MMCA, Capo di Tutti Capi Cannabis Therapy. Edukativní konopná klinika Sanitas Animae v Olomouci.

San Jose Jesuitak Ikastetxea

Lunes, 23 de marzo de 2015. Lunes, 9 de marzo de 2015. JAI LARAI EUSKARAZ BLAI! SAN JOSE JAIAK 2015.